Balance Shake – podsumowanie – jak działa naprawdę?

To już koniec mojej przygody z Balance Shake od Zinzino. Przez ponad 2 miesiące shake towarzyszył mi każdego dnia. I choć po spróbowaniu mój mąż stwierdził, że to raczej nie dla niego bo shake ma posmak tranu – ja dzielnie wytrwałam i muszę przyznać, że już po tygodniu smak wcale mi nie przeszkadzał. Pora teraz na krótkie podsumowanie. 

Kiedy przeglądałam internet w poszukiwaniu informacji na temat kwasów omega 3 i omega 6 oraz ich wpływu na organizm byłam zszokowana jak ważną rolę pełnią one w codziennym funkcjonowaniu a jeszcze bardziej tym, że nasi lekarze nie informują nas o tym i nie zwracają uwagi na ich niedobory w organiźmie.

Kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6 nazywane są podstawowymi – organizm ludzki ich nie wytwarza, pochodzą wyłącznie ze spożywanej przez nas żywności. Kwasy omega 6 pomagają gromadzić tłuszcz, prowadzą do zagęszczenia i krzepnięcia krwi, rozwoju procesów zapalnych, stymulują powstanie komórek tłuszczowych i nowotworowych, wywołują reakcje alergiczne. Kwasy omega 3 działają zupełnie inaczej: pomagają w kształtowaniu i rozwoju układu nerwowego, nadają elastyczność  ścianom komórkowym i zapobiegają zapaleniom, ograniczają wytwarzanie komórek tłuszczowych. Nasza równowaga fizjologiczna zależy w znacznej mierze od równowagi między kwasami omega 3 i omega 6 w naszych organizmach, czyli w naszej diecie.

Głównymi źródłami kwasów z rodziny omega-3 i omega-6 są skorupiaki, tłuste ryby (łosoś, makrela, śledź, sardynka), oleje roślinne (olej lniany, konopny, sojowy, rzepakowy, winogronowy, olej z wiesiołka, z dzikiej róży), siemię lniane, pestki dyni, nasiona słonecznika, orzechy włoskie. Warto jednak podkreślić, że łatwiej przyswajalne są kwasy pochodzące od produktów zwierzęcych.

Ale jest też inny sposób na zachowanie równowagi kwasów omega 3 i omega 6 w organizmie. Jest nim własnie Balance Shake. Jakie więc korzyści przynosi Balance Shake?

  • Naturalny suplement dietetyczny.
  •  Pomaga w efektownym i bezpiecznym podwyższeniu poziomu kwasów tłuszczowych omega 3 w organizmie.
  • Pomaga w regulacji optymalnego balansu miedzy Omega 3 i Omega 6.
  • Wspomaga funkcjonalność oczu, serca, mózgu i systemu immunologicznego.
  • Zawiera olej rybny z ryb z połowu w czystych wodach, połączony z olejem z oliwek o wysokiej zawartości polifenolu.

A jak podziałał na mój organizm?

Balance Shake traktowałam jako stałą  przekąskę między posiłkami każdego dnia. Już po pierwszym miesiącu zażywania zauważyłam pierwsze efekty działania. Najważniejszą chyba i najbardziej zauważalną było to iż nareszcie nie miałam problemów ze skupieniem się na określonej czynności. Czytanie gazet czy tworzenie nowych wpisów na blogu stało się jeszcze bardziej przyjemne i prostsze.

Pomimo tego, że na co dzień chodzę w okularach po dłuższym patrzeniu w tv czy gazetę mój wzrok bardzo szybko się męczył. Podczas stosowania Balance Shake moje oczy po dłuższym czytaniu nie piekły i nie łzawiły.

Poprawiło się też moje ogólne samopoczucie – z dnia na dzień zyskiwałam coraz większe pokłady energii – mogłam przenosić góry.

Mam też wrażenie, że poprawiła się moja odporność – za każdym razem kiedy chorowały moje dzieciaki zaraz i ja łapałam od nich wirusy – kilka ostrzejszych przeziębień, rotawirusy a ja nie odczułam na swoim organizmie nic poza nieprzespanymi nocami.

Najważniejsze jednak dla mnie były dwie istotne dla mnie kwestie

  1. może stan mojego kręgosłupa nie poprawił się ale zdecydowanie mniej boli, dzięki czemu mogę swobodnie wykonywać cięższe czynności ale przede wszystkim zmniejszyłam dawki przyjmowanych silnych leków.
  2. Wyjątkowo jak co roku na przełomie kwietnia i maja dopadła mnie alergia – katar, kichanie, łzawienie oczu, ciągle zatkany nos – nie stosowałam żadnych leków więc mam pewność, że to dzięki Balance Shake czas występowania objawów alergii był zdecydowanie krótszy niż zazwyczaj.

To tylko niektóre – ale chyba najważniejsze dla mnie kwestie gdzie Balance Shake w widoczny sposób pozytywnie wpłynął na stan mojego zdrowia.

Z tego miejsca dziękuję Megazino oraz Zinzino za możliwość wypróbowania na własnym organizmie właściwości i działania Balance Shakea.  Zyskałam nie tylko nowe doświadczenie ale przede wszystkim zdrowie.

Wam również polecam zadbać o równowagę kwasów omega-3 i omega-6 w Waszych organizmach. Warto sięgnąć czasem po coś więcej niż tylko suplementy diety zalecane przez lekarza.

 

Dodaj komentarz