Cała Polska walczy z łupieżem

Cała Polska walczy z łupieżem – hasło, które coraz częściej pojawia się w mediach. Choć łupież to dla niektórych wstydliwy problem – dotyczy przecież dość dłużej ilości społeczeństwa.

Skąd się bierze łupież?
Łupież jest reakcją skóry głowy na podrażnienie, które dodatkowo powoduje swędzenie, wysuszenie, zaczerwienienie. Kiedy skóra głowy jest podrażniona, reakcją organizmu jest przyspieszenie odnowy komórek. Komórki te sklejają się w grudki widoczne na skórze głowy jako płatki łupieżu.
Co sprzyja powstawaniu łupieżu?
1. Grzyb – występujący naturalnie na skórze głowy (Malessezia Głogowa)
2. Łój znajdujący się na skórze (Malessezia żywi się nim wytwarzając kwas oleinowy, wywołujący podrażnienie skóry)
3. Indywidualna wrażliwość – u niemal połowy ludzi występują negatywne reakcje skóry na kwas oleinowy. Właśnie ta wrażliwość stanowi przyczynę łupieżu.
Na szczęście problem łupieżu możemy zwalczyć. Na rynku jest wiele produktów, które na pewno nam w tym pomogą. Jednym z nich jest szampon Head&Shoulders. Jeden z nielicznych, który zarówno leczy objawy łupieżu jak i zwalcza jego przyczyny.
Dostępny w wielu wariantach z pewnością pomoże nam w walce z łupieżem.
Będąc Ambasadorką Head&Shoulders mam okazję wypróbować energetyzujący szampon Head&Shoulders Menthol.
Wariant z mentolem  zapewnia ożywczą świeżość i łagodzi podrażnienia skóry głowy. Dokładnie usuwa pot, sebum i zanieczyszczenia. Został on wzbogacony formułą ProClean, która zostala skomponowana tak, aby dokładnie oczyszczać włosy i zapewniać długotrwałe uczucie świeżości.
Gęsta forma szamponu sprawia, że łatwo rozprowadzić go na włosach. Idealnie się pieni, pozostawia na skórze przyjemne uczucie chłodzenia (szampon idealny na ciepłe letnie dni ;-)). Włosy po myciu stają się miękkie i przyjemne w dotyku, dobrze się układają. Szampon idealnie pielęgnuje włosy, sprawia że wyglądają świeżo i są odżywione. A co najważniejsze zwalcza łupież.
Regularne stosowanie Head&Shoulders zapewnia skuteczną walkę z łupieżem.

2 comments

  1. rafia says:

    tylko raz w życiu miałam łupież, ale na sczęście szybko się go pozbyłam dzięki leczniczemu szamponowi pirolam. Wystarczyły dwa tygodnie i po łupieżu nie było śladu, a włosy stały się miękkie i błyszczące

Dodaj komentarz