Głóg -zdrowie od Alter Medica

W dzisiejszych czasach coraz częściej powraca się do naturalnych metod dbania o zdrowie. Zioła, suplementy diety na ich bazie cieszą się coraz większym powodzeniem. Ja osobiście dość sceptycznie podchodzę do tego typu produktów. Czasem wolę po prostu łyknąć tabletkę i nie czekać długo na efekty działania. Ale nie jestem też przeciwniczką takich produktów – dlatego kiedy w jednym z konkursów przeprowadzanych na facebooku przez prostoznatury.pl dowiedziałam się, że jestem jedną z trzech nagrodzonych osób postanowiłam, że nagrodę wykorzystam jak należy. A co nią było? Otóż Kochani w moje ręce dostał się w Sok z głogu – produkt firmy Alter Medica.

Kompozycja soku z owoców głogu i witaminy C stanowi doskonały dodatek codziennej diety dla osób dbających o zdrowie.

Widzieliście kiedyś krzak głogu? Jeśli nie to zapewniam Was, że wygląda pięknie zarówno wiosną kiedy jego gałęzie wprost obfitują pięknymi kwiatami, jak również jesienią, kiedy jego owoce zaczynają dojrzewać a krzak zmienia się w piękną czerwoną koronę. Ale głóg to nie tylko roślina, to przede wszystkim prawdziwa skarbnica cennych dla zdrowia składników – zwłaszcza dla osób zmagających się z problemami dotyczącymi serca m.in. w chorobie wieńcowej czy zaburzeniach rytmu serca. Związki flawonoidowe zawarte w głogu działają rozkurczowo na naczynia wieńcowe serca, a tym samym zwiększają dopływ krwi bogatej w tlen do serca.  Z kolei procyjanidy obniżają ciśnienie krwi, w związku z tym po głóg mogą sięgać osoby zmagające się z nadciśnieniem tętniczym. Można go również stosować przy bólach i zawrotach głowy.

Ale głóg działa nie tylko na choroby serca – jest też jednym z najbardziej skutecznych środków leczących stany lękowe, nerwicę i stres oraz towarzyszące im uciski serca, duszności, trudności z oddychaniem, tachykardię czy palpitacje. Jest szczególnie wskazany u osób cierpiących na bezsenność pochodzenia nerwowego. Ponadto ma działanie moczopędne i jest stosowany do regulowania ciśnienia tętniczego. 

Suplement diety Alter Medica zamknięty jest w szklanej 500ml butelce z ciemnego szkła. Preparat jest w 100% naturalny i nie zawiera żadnych konserwantów.

W opakowaniu mieści się 10 porcja soku. Aby poczuć jego działanie należy zażywać 2 razy dziennie  po 25 ml soku na ok 30 minut przed posiłkiem. 

Sok ma jasnoczerwoną barwę i jest nieco cierpki w smaku ale gwarantuję, że nie sprawia to żadnych problemów w jego spożywaniu. Wręcz przeciwnie świadczy tylko i wyłącznie o jego naturalnym składzie.

Moje opakowanie soku praktycznie się kończy – czy widzę jakieś efekty? Mam wrażenie, że jestem bardziej opanowana, moje ręce nie drżą kiedy jestem mocno zdenerwowana i nie tracę cierpliwości z byle powodu, spokojniej śpię – a sen przynosi mi prawdziwy wypoczynek. Czy to wszystko za sprawą soku? Jestem bardziej niż pewna, że tak.

Sok możecie kupić m.in w internetowym sklepie prostoznatury.pl. Koszt to 17 zł. Znajdziecie tu też wiele innych ciekawych produktów. Przekonajcie się sami.

Dodaj komentarz