Gorący Ziemniak – wersja Junior – super zabawa z Alexander

Planszówki lubi chyba każdy. W naszym domu królują od dłuższego czasu a dzieciaki wprost uwielbiają zabawy typu Nie śmiej się (o której pisałam Wam tutaj), chińczyka, warcaby a nawet bierki. To doskonały sposób, który pozwala nie tylko świetnie się bawić ale również miło spędzić czas z pociechami. Jakiś czas temu nasze zbiory powiększyły się o nowość – grę Gorący Ziemniak – wersję Junior. Kto z Was potrafi najszybciej myśleć pod presją czasu? Przygotujcie się, bo zaraz to sprawdzicie. W tej grze masz tylko kilka chwil, by wymyślić odpowiedź na pytanie i rzucić Gorącego Ziemniaka przeciwnikowi. Pozbądź się Ziemniaka zanim upłynie czas i się sparzysz. Odpowiadaj szybko, rzucaj celnie, łap dokładnie i nie spadnij na sam dół planszy.

Gra przeznaczona jest dla 2 do 8 graczy w wieku powyżej 4 lat. 

W bajecznie kolorowym pudełku znajdziemy:

  • planszę do gry
  • gorącego ziemniaka
  • 165 kart z pytaniami
  • 8 pionków
  • bączek
  • instrukcję gry

Grę rozpoczyna najmłodszy z graczy, biorąc do ręki ziemniaka. Osoba siedząca po jego prawej stronie bierze pierwszą z góry kartę i czyta na głos jedno z pytań z jej spodu. Następnie energicznie kręci bączkiem. Ten kto trzyma ziemniaka musi udzielić odpowiedzi na zadane pytanie, a następnie rzucić go kolejnej osobie. Ruch każdego gracza kończy się po udzieleniu odpowiedzi i podaniu ziemniaka nawet, jeżeli kolejny uczestnik nie zdąrzył złapać rekwizytu. Runda trwa do momentu upłynięcia czasu – czyli zatrzymania się bączka.  

Koniec gry może nastapić w dwóch przypadkach: Do pierwszego przegranego czyli do momentu, w którym jeden z graczy spadnie na pole z napisem „Spalony” lub  do momentu aż na planszy zostanie tylko jeden gracz.

Gra sprawia wielką frajdę i wciąga graczy od najmłodszego po tych już dorosłych (czytaj: nas staruszków ;-)). Pobudza wyobraźnię dzieciaków, uczy szybkiego myślenia i reagowania. To świetny pomysł na prezent i nie tylko.  Podobnie jak w grze „Nie śmiej się” możecie ze sklepu Play lub App Store pobrać darmową aplikację, która może być urozmaiceniem w grze.

My całą rodzinką polecamy Gorącego Ziemniaka 😊 świetna zabawa na długi czas i zapewniam, że będziecie po nią sięgać często 😊

Dodaj komentarz