Jak wygląda i ile kosztuje dobry zestaw mebli młodzieżowych

Pokój nastolatka tworzy często swego rodzaju azyl i enklawę, do której ucieka on kiedy chce być sam lub po prostu spędzić miło czas. Dlatego też tak ważne jest, aby był on urządzony w taki sposób, aby dana osoba czuła się w nim naprawdę dobrze.

Niejeden rodzic zastanawia się jak urządzić taki pokój oraz jakie koszty będą z tym związane. Zastanówmy się nad tym uwzględniając czynniki takie jak pomalowanie ścian, zestaw mebli młodzieżowych (a także ich złożenie i wstawienie do pokoju) oraz dobranie odpowiednich dodatków i akcesoriów wyposażenia. Oczywiście, najdroższym i najbardziej wymagającym elementem będą meble, gdyż to właśnie one zajmują najważniejsze miejsce w zasadzie w każdym pomieszczeniu, a więc również w pokoju nastolatka. Jeżeli chcemy, żeby posłużyły mu one przez dłuższy czas, warto zainwestować w naprawdę trwałe produkty pochodzące od firm cieszących się dużym zaufaniem na rynku.

 

Jak wyglądają dobre jakościowo zestawy mebli młodzieżowych

Czasami już na pierwszy rzut oka da się dostrzec czy dany zestaw mebli młodzieżowych jest dobry jakościowo, czy też niekoniecznie. Można to poznać między innymi po sposobie wykończenia. Zdarza się, choć rzadko, że meble nie są odpowiednio wykończone i wystają z nich sterczące drzazgi lub niedokładnie przycięte resztki. Mogą im towarzyszyć także nierówne półki, czy brak odpowiednich części do skręcenia mebli. Wszystko to może nam zasugerować, że taki zestaw nie będzie zbyt dobry jakościowo. jeżeli natomiast widzimy profesjonalne wykonanie, szczególnie w kwestiach wykończeniowych, a także zastosowanie trwałych i mocnych materiałów, możemy nabrać przekonania, że taki zestaw mebli młodzieżowych będzie mógł posłużyć naszemu dziecku przez naprawdę długi czas.

 

Ile wydamy na dobry zestaw mebli do pokoju nastolatka

Chociaż ceny wahają się dość mocno w zależności od marki, a także ilości mebli wchodzących w skał danego zestawu, to jednak zazwyczaj trzeba się liczyć z wydatkiem w okolicach 4-6 tysięcy złotych. W skład takiego zestawu wchodzić będą najczęściej trzy elementy – łóżko, biurko oraz szafa lub komoda w zależności od wybranej opcji. W miarę potrzeby możemy jednak taki zestaw powiększyć na przykład o regał lub krzesło do biurka, a w przypadku większych pokoi wstawić zarówno komodę, jak i szafę. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że cena takiego zestawu będzie automatycznie wyższa i może wynieść nawet 7-8 tysięcy złotych, a to już niemały wydatek. Tak naprawdę jednak w większości przypadków wystarcza zestaw złożony z trzech podstawowych elementów, a co za tym idzie, nie musimy przeznaczać nie wiadomo jak dużej sumy, aby zestaw mebli młodzieżowych prezentował się naprawdę dobrze i korzystnie wpływał na wygląd całego pokoju nastolatka. Warto jednak przeznaczyć pewną sumę pieniędzy na różnego rodzaju dodatki, takie jak koce, czy poduszki dekoracyjne oraz inne niewielkie akcesoria, a także na farbę do ścian, jednak całość tych wydatków nie powinna przekroczyć tysiąca złotych. Można więc stwierdzić, że w wersji dość ekonomicznej remont pokoju nastolatka wraz ze wstawieniem nowego zestawu mebli młodzieżowych, nie powinien przekroczyć kwoty pięciu tysięcy złotych.

Dodaj komentarz