Nozitix – bo katar nie musi trwać 7 dni.

Każda mama (i tatusiowie również) przyzna mi, że najważniejsze dla niej jest zdrowie jej dziecka. Ile troski wkładamy w pielęgnowanie, ile nieprzespanych nocy kiedy naszemu maleństwu dokucza brzuszek, męczy gorączka czy dokucza przeziębienie – tego nikt nie zliczy. Każda najmniejsza dolegliwość sprawia, że na głowie przybywa nam siwych włosów. Ale kiedy już coś się dzieje musimy działać. W aptekach dostępnych jest tyle środków bez recepty, że półki wprost uginają się od ich ciężaru. Ale co wybrać? Dzisiaj chciałabym się skupić na przeziębieniu u dzieciaków – a dokładnie na jednym z jego objawów – katarze. Na pewno nie raz przekonałyście się jak potrafi być dokuczliwy dla dziecka – moje dzieci męczą się wtedy strasznie, a zwłaszcza w nocy. Aby im pomóc poza zastosowaniem inhalacji sięgam wtedy po sprawdzone preparaty apteczne. Ale ostatnio moją uwagę przykuło coś nowego – NOZITIX firmy Adamed. Nozitix trafił w moje ręce zupełnie przypadkiem, ot po prostu na jednym z profili facebookowych natrafiłam na informację, że są poszukiwane mamy dzieciaków, które często zmagają się z zatkanym nosem.

Pomyślałam, to coś dla mnie!!! Suche powietrze w domu (w sezonie grzewczym nawilżacz powietrza raczej nie zdaje egzaminu a samo wietrzenie pomieszczeń nie pomaga), wirusy przynoszone ze szkoły przez starszego syna – po prostu koszmar. Dzieciaki całą zimę smarczą jeden przez drugiego. 

Nozitix to spray do nosa działający wspomagająco i łagodząco w leczeniu suchości błon śluzowych nosa, kataru oraz infekcji nosa o podłożu wirusowym, bakteryjnym, alergicznym. 

Nozitix to tiksotropowy spray na bazie olejków naturalnych. Co to oznacza? Po aplikacji preparat skutecznie osiada na błonie śluzowej towrząc warstwę ochronną. Gwarantuje to równomierne rozprowadzenie wszystkich składników oraz wydłużenie czasu kontaktu ze śluzówką nosa. Dzięki temu Nozitix nie spływa z jej powierzchni. W ten sposób powstaje silna warstwa ochronna i nawilżająca. 

A jak działa naprawdę? Przeprowadziłam najpierw mały test na plastikowym kieliszku. Jedna dawka nozitixu i co? Spray faktycznie pozostał na jego ściankach i nic nie spłynęło – to już duży plus. Pora na kolejny test…. tym razem już a zatkanym nosie starszej pociechy. Znów wrócił ze szkoły z zatkanym nosem – oczy przeszklone i kolejna paczka chusteczek poszła w ruch. A za nią nozitix. 

Opakowanie nozitixu zakończone jest wygodną końcówką, która ułatwia aplikację. Forma sprayu sprawia, że nic nie spływa do gardła (w przeciwieństwie do zwykłych kropli – wiecie pewnie jakie to nieprzyjemne uczucie?). Spray otula delikatnie ścianki małego noska, jednocześnie inhalując go delikatnym zapachem. Już po kilku minutach syn mógł swobodnie oddychać. Wieczorem powtórzyliśmy aplikację. Zadziałaliśmy już na początku infekcji i na drugi dzień po katarze nie było śladu. Poza Nozitixem tym razem syn nie dostał żadnych innych środków więc jestem przekonana, że to właśnie spray skutecznie zadziałał.

Opakowanie Nozitixu podarowaliśmy też mamie kolegi syna, który męczył się z katarem (tak właśnie jest – jedno dziecko łapie od drugiego – to działa jak efekt domina). Po dwóch dniach wrócił do szkoły uśmiechnięty i zdrowy. Okazało się, że w jego przypadku nozitix również świetnie zadziałał. Pozwolił dziecku spokojnie przespać noc, udrożnił zatkany nosek ale przede wszystkim skrócił czas trwania infekcji.

Nozitix przeznaczony jest dla dzieci już po ukończeniu 24 miesiąca życia ale również swobodnie mogą stosować go dorośli. Spray naprawdę działa. Firma ADAMED stworzyła wyjątkowy preparat – inny od dostępnych do tej pory.

Ja i moje dzieciaki polecamy. A Wy znacie NOZITIX? co o nim sądzicie?

 

2 comments

    • Anna says:

      Polecam – sprawdza się w 100%. Do tej pory stosowaliśmy różne krople i spraye – nozitix przebija wszystkie 🙂

Dodaj komentarz