OPTIMA CARDIO POTAS + – margaryna zdrowsza niż inne

Kampanie na portalu Streetcom cieszą się niezwykłym powodzeniem (zarejestrować możecie się tutaj). Nic dziwnego – nowości rynkowe przyciągają uwagę każdego z nas. A zostać ambasadorem to nie lada gratka. Mi po raz kolejny przypadł ten zaszczyt i mam możliwość przetestowania nowej Optimy Cardio Potas+. 

Wysoki cholesterol i podwyższone ciśnienie krwi stanowią czynniki ryzyka rozwoju chorób i układu krążenia. Ryzyko to można  w znacznym stopniu zmniejszyć dzięki zmianie nawyków żywieniowych i stylu życia.

Optima Cardio Potas+ dołącza do rodziny margaryn funkcjonalnych Optima. Stanowią one doskonałe uzupełnienie codziennej diety w składniki, które wspierają nasze zdrowe wybory. To pierwszy taki produkt na rynku zawierający potas i dający dwie korzyści. 

Tak jak inne margaryny funkcjonalne, Optima Cardio Potas+ zawiera naturalne sterole roślinne (związki, które są bardzo ważnymi składnikami błon strukturalnych roślin. Zaliczane są do steroidów i lipidów) skutecznie obniżające poziom cholesterolu już po 2-3 tygodniach stosowania, jednak tylko w jej składzie zawarty jest również cenny potas, który wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. 

A jaki wpływ na nasz organizm ma potas zawarty w Optima Cardio Potas+?

Potas to pierwiastek bardzo ważny dla naszego organizmu. Ten minerał reguluje pracę układu krwionośnego i nerwowego oraz tempo bicia serca. Wpływa na gospodarkę wodną, przemianę materii, uczestniczy w procesach energetycznych. Ma wpływ na przemiany węglowodanów i syntezę białka.

Potas jest trzecim co do ilości składnikiem mineralnym organizmu a zarazem głównym nieorganicznym składnikiem każdej komórki ciała.

Duża, niezbędna organizmowi ilość biopierwiastka – osiągająca u dorosłego człowieka aż 100 gramów – odgrywa podstawową rolę w skurczu i napinaniu mięśni oraz w przewodnictwie nerwowym. Dla szybko wzrastającego organizmu dziecka ten biopierwiastek jest, jak regulator dostaw prądu wobec rosnącego zapotrzebowania odbiornika. 

Jak więc widać Optima Cardio Potas+ to nie zwykła margaryna. I co Wam jeszcze mogę powiedzieć – zdecydowanie przewyższa smakiem większość margaryn dostępnych na rynku. Wystarczy jeść dziennie 3 kromki posmarowane Optimą Cardio Potas+ a maksymalny efekt obniżenia cholesterolu osiągniemy już po 3 tygodniach w połączeniu ze zdrowym stylem życia oraz zbilansowaną i zróżnicowaną dietą. Aby utrzymać niski poziom cholesterolu należy spożywać codziennie 30 g Optimy Cardio Potas+. Możemy ją wykorzystywać nie tylko jako „smarowidło” do kanapek ale również do smażenia, pieczenia czy duszenia. Optima Cardio Potas+. Pamiętajmy, że  długotrwałe utrzymywanie obniżonego poziomu złego cholesterolu może zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia i dać wymierne korzyści zdrowotne. Jedzmy więc Optima Cardio Potas+ na zdrowie 🙂