Plastusie – ucz się bawiąc razem z Granna

Ostatnio dopadła nas choroba. Dwa tygodnie spędzone w domu dały nam się we znaki. Musieliśmy sobie jakoś radzić – ciągłe siedzenie przed tv nie wchodziło w grę. Sięgnęliśmy więc do naszej „magicznej szafki” (to ta, w której kryją się gry i zabawki) i sięgnęliśmy po Plastusie Granna – kolejnej grze z serii „już gram” (o jednej z nich pisałam Wam tutaj). Gra stworzona jest z myślą o najmniejszych naszych pociechach – tych w wieku 2-4 lat. Kolorowe pudełko z pewnością zwróci uwagę naszych smyków a bajkowe obrazki zachęcą do poznania wnętrza. A co znajdziemy w środku?

W pudełku znajdziemy 24 karty do zabawy wykonane z solidnej, grubej tektury, która zapewni nam długą zabawę, instrukcję oraz kolorowy plakat edukacyjny z angielskimi słówkami ( nasze dziecko może nauczyć się swoich pierwszych słówek w trakcie zabawy podczas wspólnej zabawy). Podobnie jak w przypadku gry „Mały Miś” możemy bawić się tu całymi godzinami? Dlaczego? Otóż te niby niepozorne karty z obrazkami to aż 4 wspaniałe gry dla naszych milusińskich.

Pierwsza z nich to  MEMORY – ten rodzaj gry znają chyba wszyscy. Układamy na stoliku wszystkie kartoniki obrazkami do dołu i mieszamy. Odkrywamy 2 kartoniki i sprawdzamy czy udało nam się odkryć parę. Jeśli nie, zapamiętujemy położenie obrazków, zakrywamy je z powrotem i próbujemy ponownie.  Memo to świetny sposób na ćwiczenie pamięci dziecka.

Kolejna gra to ZNAJDOWANKA tutaj w przeciwieństwie do Memo układamy wszystkie karty obrazkami do góry i dokładnie mieszamy. Następnie wybieramy jeden obrazek i odnajdujemy wśród pozostałych kartoników jego parę. Skompletowane obrazki odkładamy na bok i próbujemy odnaleźć kolejne pary. Gra ćwiczy i rozwija spostrzegawczość. 

Trzecia wersja Plastusiowej gry to PLASTUSIOWE OPOWIEŚCI – to zdecydowanie pole do popisu i rozwój wyobraźni dziecka. Układamy wszystkie kartoniki obrazkami do góry . Po jednym kartoniku z każdej pary odkładamy na bok. Pozostałe kartoniki dzielimy po równo – część dajemy dziecku, drugą zostawiamy sobie (chyba, że bawi się np. rodzeństwo). Starszy gracz wybiera jeden ze swoich obrazków i rozpoczyna historię wymyślając do danego obrazka jedno zdanie. Zadaniem dziecka jest dołożyć kolejny obrazek i wymyślić dalszą część opowieści.

Ostatnia gra to ZBIORY – ta wersja najlepiej sprawdzi się podczas naszej wspólnej zabawy z dzieckiem. Układamy wszystkie kartoniki obrazkami do góry. Odkładamy na bok po jednym obrazku z każdej pary. Z pozostałych wybieramy jeden i i zastanawiamy się do jakiego zbioru można go przyporządkować. Np. wybieramy obrazek ze świnką – świnka to zwierzę  – zastanawiamy się więc czy jest jeszcze inny obrazek pasujący do tego samego zbioru, jeśli tak dokładamy go do świnki. Gra Plastusie zapewnia dobrą zabawę ćwicząc przy tym motorykę, pamięć, koncentrację, wspomagając wyobraźnię.  To rodzaj gry jaką ja osobiście bardzo lubię, tzw nauka przez zabawę, okazja do spędzenia wspólnego czasu z dzieckiem, pomaganie mu w poznawaniu świata. Polecamy. A Wy już znacie?

Gry dla dzieci

polecane
od 19 zł
  • Producent: Granna 
  • Rodzaj: -
polecane
niedostępny
  • Producent: Granna 
  • Rodzaj: -
polecane
od 24 26
  • Producent: GRANNA 
  • Rodzaj: edukacyjna 
polecane
od 15 58
  • Producent: GRANNA 
  • Rodzaj: -

Dodaj komentarz