Porządek w naszym ogrodzie – ROUNDUP ŻEL

Wiosna i lato to czas kiedy szczególnie dbamy o piękny wygląd naszego ogrodu. Koszenie trawnika, pielenie, pielęgnacja kwiatów jest wtedy na porządku dziennym. Chyba każdy z nas lubi patrzeć kiedy kwiaty w ogrodzie cieszą oko swoimi barwami, kiedy z ogródka można wyrwać dorodną marchewkę, czy pomidory z własnego siewu. A co kiedy ogród szpecą chwasty? Jak sobie wtedy poradzić? Na rynku jest mnóstwo środków zwalczających chwasty. Jednym z nich jest ROUNDUP ŻEL.

ROUNDUP ŻEL to środek chwastobójczy  w formie żelu przeznaczony do bezpośredniego stosowania na liście chwastów, przeznaczony do zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) w ogrodach przydomowych i działkowych, w tym na powierzchniach wyłączonych z uprawy.
RoundUp zamknięty jest w wygodnym, bardzo poręcznym opakowaniu i pojemności 140ml.  Solidne zamknięcie zapobiega przypadkowej wydostaniu się preparatu na zewnątrz. Opakowanie pod nakrętką zabezpieczone jest folią, która daje nam gwarancję, że środek nie był wcześniej używany. Dozowanie produktu za pomocą przycisku na dole opakowania ułatwia jego aplikacje i sprawia, że ze środka wydostaje się taką jego ilość jaka jest nam w danej chwili potrzebna.
Preparat ma formę bezbarwnego żelu, dzięki temu jego dozowanie jest precyzyjne, wystarczy rozprowadzić go na liściach niechcianych chwastów (nie ma potrzeby dokładnego smarowania całości liści, żel dociera do korzeni niszcząc niepotrzebne chwasty). Roundup przylega do powierzchni liści chwastów, nie spływa na pozostałe  rośliny chroniąc je przed przypadkowym uszkodzeniem. Już po 7 dniach widać efekty działania żelu.
RoundUp żel jest środkiem skutecznym i łatwym w zastosowaniu. Możemy go stosować zarówno na ogrodach warzywnych jak i pomiędzy kwiatami czy po prostu przy ścieżkach wyjazdowych. W prosty szybki sposób pomoże nam utrzymać nasze podwórko w ładzie i cieszyć się pięknymi roślinami przez cały rok.
RoundUp żel dostaniemy w większości sklepów ogrodniczych a także w niektórych marketach typu Obu czy Praktiker. Koszt to ok. 28zł, jednak produkt jest na tyle wydajny, że warto w niego zainwestować.

One comment

  1. Marek says:

    A ja całe lato męczę się z chwastami przy drodze wyjazdowej. Szpecą cały trawnik. Biegnę do ogrodniczego

Dodaj komentarz