Porządek w naszym ogrodzie – ROUNDUP ŻEL

Wiosna i lato to czas kiedy szczególnie dbamy o piękny wygląd naszego ogrodu. Koszenie trawnika, pielenie, pielęgnacja kwiatów jest wtedy na porządku dziennym. Chyba każdy z nas lubi patrzeć kiedy kwiaty w ogrodzie cieszą oko swoimi barwami, kiedy z ogródka można wyrwać dorodną marchewkę, czy pomidory z własnego siewu. A co kiedy ogród szpecą chwasty? Jak sobie wtedy poradzić? Na rynku jest mnóstwo środków zwalczających chwasty. Jednym z nich jest ROUNDUP ŻEL.

ROUNDUP ŻEL to środek chwastobójczy  w formie żelu przeznaczony do bezpośredniego stosowania na liście chwastów, przeznaczony do zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) w ogrodach przydomowych i działkowych, w tym na powierzchniach wyłączonych z uprawy.
RoundUp zamknięty jest w wygodnym, bardzo poręcznym opakowaniu i pojemności 140ml.  Solidne zamknięcie zapobiega przypadkowej wydostaniu się preparatu na zewnątrz. Opakowanie pod nakrętką zabezpieczone jest folią, która daje nam gwarancję, że środek nie był wcześniej używany. Dozowanie produktu za pomocą przycisku na dole opakowania ułatwia jego aplikacje i sprawia, że ze środka wydostaje się taką jego ilość jaka jest nam w danej chwili potrzebna.
Preparat ma formę bezbarwnego żelu, dzięki temu jego dozowanie jest precyzyjne, wystarczy rozprowadzić go na liściach niechcianych chwastów (nie ma potrzeby dokładnego smarowania całości liści, żel dociera do korzeni niszcząc niepotrzebne chwasty). Roundup przylega do powierzchni liści chwastów, nie spływa na pozostałe  rośliny chroniąc je przed przypadkowym uszkodzeniem. Już po 7 dniach widać efekty działania żelu.
RoundUp żel jest środkiem skutecznym i łatwym w zastosowaniu. Możemy go stosować zarówno na ogrodach warzywnych jak i pomiędzy kwiatami czy po prostu przy ścieżkach wyjazdowych. W prosty szybki sposób pomoże nam utrzymać nasze podwórko w ładzie i cieszyć się pięknymi roślinami przez cały rok.
RoundUp żel dostaniemy w większości sklepów ogrodniczych a także w niektórych marketach typu Obu czy Praktiker. Koszt to ok. 28zł, jednak produkt jest na tyle wydajny, że warto w niego zainwestować.

7 comments

 1. Marek says:

  A ja całe lato męczę się z chwastami przy drodze wyjazdowej. Szpecą cały trawnik. Biegnę do ogrodniczego

 2. Iza says:

  Jak można we własnym ogródku smarować chwasty, zaraz obok marchewki i ogórków, taką chemią? Składniki Roundupu (glifosot oraz substancje chemiczne zwiększające wchłanialność). Są bardzo niebezpieczne i rakotwórcze. Skąd w ludziach tyle lenistwa rzeczy zamiast wyrwać chwasty to je smarują rakotwórczymi preparatami. W ziemi na chemia się nie rozłoży i nie wyparuje z niej, tylko będą z niej czerpać inne rośliny. Przestańmy w końcu się truć.

  • Anna says:

   A kto mówi tu o stosowaniu obok marchewki? Nie wiem może są osoby, które tak robią ale ja o tym nie wspominam. Roundup stosuję na pozbycie się pojedynczych chwastów pojawiających się m.in pomiędzy kamieniami czy na obrzeżach chodników. W ten sposób nie wyrządzam szkody ani moim warzywkom ani owocom bo rosną w bardzo dużej odległości od zaaplikowanego miejsca.

  • Anna says:

   Nikt nie mówi tu o stosowaniu Roundupa w całym ogrodzie. Polecam np w pozbywaniu się chwastów z kostki brukowej lub chodników.

 3. MZ says:

  Aniu,
  po co się tłumaczysz, to jest ewentualna Twoja porada,
  na pozbycie się chwastów z miejsc trudno dostępnych i trudnych do wypielenia. Kto nie chce tego stosować niech nie czyta i nie komentuje głupio. Takie jest moje zdanie. Jak chcę coś stosować to czytam o tym, a jak nie to nawet nie wchodzę w głąb artykułu. Inni też powinni w ten sposób postępować.

Dodaj komentarz