Poznaj TOP 5 restauracji w Małopolsce!

Poznaj TOP 5 restauracji w Małopolsce!

Jedzenie, czynność, która wykonujemy codziennie. Często nawet bez większego namysłu, nie przykładając wagi to całego rytuału spożywania posiłków. Jednak, może warto się na chwilkę zatrzymać przy tej codziennej czynności. Jedzenie, może przybierać także inne formy – poza podstawowym zaspokojeniem głodu.Podczas posiłku możemy spędzić czas z najbliższymi, porozmawiać o tym jak im minął dzień. Dowiedzieć się co u nich słychać. To doskonała okazja do rozmowy i spędzenia wspólnie czasu. Mówi się przecież, że przez żołądek trafimy do serca ukochanego. Nie bez powodu powtarza się te słowa. Smaczny posiłek może oczarować naszego partnera. Każdy na pewno zna to uczucie ciepła w sercu po zjedzeniu wyśmienitego posiłku w akompaniamencie męża lub żony. Taki posiłek można przygotować w domu, ale jeszcze bardziej wyjątkowe będzie wyjście do restauracji! Kiedy naszą uwagę możemy poświęcić w pełni naszemu towarzyszowi. Bez martwienia się, że coś przypalimy albo źle doprawimy. W tym momencie pojawia się jednak pytanie, gdzie pójść? Oto lista najlepsze restauracje w Małopolsce, które warto odwiedzić, żeby zjeść pyszny posiłek.

Restauracja Bonanza – Western Camp Resort, Zator

Na miejscu pierwszym znajduje się Restauracja Bonanza w Zatorze, która umiejscowiona jest w kompleksie Western Camp Resort. To idealne miejsce, aby zaznać trochę spokoju i ucieczki od zgiełku miasta. Tutaj rozsiądźcie się wygodnie pośród drzew i śpiewu ptaków, patrząc na wirujące jesienne liście. Malownicza okolica zauroczy wasze oczy swoim widokiem. Restauracja Bonanza to wyjątkowe miejsce w którym połączona została tradycja z nowoczesnością.

Urokliwy charakter tego miejsca dostrzeżecie właśnie w połączeniu drewnianych elementów z przeszklonymi ścianami. Codziennie szef kuchni dokłada najwyższych starań, aby każde danie serwowane gościom spełniało ich największe oczekiwania. W tym miejscu zaznacie relaksu, smakowitych dań oraz chwil, które na długo zapadną wam w pamięci. Dodatkowo, po wyjątkowym obiedzie lub kolacji w tym miejscu polecamy skorzystanie z oferty noclegowej Western Camp Resort. Obiekt stylizowany jest na amerykańskie westernowe miasteczko, co dodaje mu niezwykłego klimatu. Skorzystać można tutaj z trzech opcji wypoczynku: domków szeryfa, najprawdziwszych indiańskich tipi oraz wyjątkowych wozów kowbojskich. Odpoczynek i dobre jedzenie zawsze idzie tutaj w parze!

Western Camp Resort

Restauracja Nolio – Kraków

Dla każdej osoby zafascynowanej kuchnią włoską proponujemy restaurację Nolio, znajdującą się w samym centrum dzielnicy Kazimierz w Krakowie. Ich filozofia opiera się na włoskim stylu życia, gdzie jedzenie jest spotkaniem z bliskimi, okazją do celebracji każdej chwili. Sekret włoskiej kuchni tkwi w prostocie i składnikach dobrej jakości, bez zbędnego przekombinowania co dodatkowa odznaczą ja uniwersalnością. W tradycyjnej kuchni posiłki składają się z wielu dań m.in. antipasti, primi piatti, secondi piatti, dolci. Taka uczta trwa zazwyczaj dłużej niż parę minut, które zazwyczaj poświęcamy na zjedzenie posiłku. Ciekawostką jest także, że dania podawane tutaj wykonane są z prawdziwych włoskich produktów oznaczonych certyfikatem DoP a ponad to NOLIO należy do Stowarzyszenia Prawdziwej Neapolitańskiej Pizzy AVPN z Neapolu. Dzięki temu, możemy spokojnie nacieszyć się prawdziwym, włoskim jedzeniem w towarzystwie bliskich.

Karczma pod Wielką Solą – Wieliczka

Wyjeżdżając z Krakowa trafimy do wyjątkowego miejsca – Karczmy pod Wielką Solą, która znajduje się w Wieliczce. To restauracja z bogatą historią, która sięga 1975 roku, zostało ona wtedy wybudowana przez górali z Zębu. Karczma zbudowana jest drewna białego, które w lecie daje ochłodę a w zimie zapewnia ciepło. Obecnie w restauracji podawane są dania inspirowane kuchnią staropolską oraz kuchnią żupną. Znajdziemy tutaj takie rarytasy jak zupa grzybowa w czarce chlebowej, żur na domowym zakwasie oraz wiele rodzai własnoręcznie lepionych pierogów. W menu goszczą także żeberka pieczone na kilka sposobów oraz kotlet karczmarza, który zaspokoi apetyt całej rodziny. Wielbiciele tradycyjnej polskiej kuchni na pewno będa zadowoleni po wizycie w tym miejscu.

Restauracja Kardamon – Maków Podhalański

Małopolska to region o różnorodnej kulturze. Mamy tutaj góry, które każdy pasjonat wspinaczki z pewnością uwielbia a z drugiej strony mamy zgiełk historycznego Krakowa. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i to samo dotyczyć będzie kuchni. Miejscem wartym uwagi będzie restauracja Kardamon znajdująca się w urokliwym Makowie Podhalańskim. Serwowane są tutaj dania kuchni polskiej oraz regionalnej. Elegancki wystrój spotyka się tutaj z rodzinną atmosferą, idealnie na wyjście z domownikami. W menu znajdziemy dania na każdy apetyt m.in żurek, schabowe ale również spaghetti carbonarre i pizzę. Zaspokoi to nawet najbardziej wymagające podniebienia.

Dodaj komentarz