Poznajemy nasz kraj z interaktywną mapą Polski Dumel

Dzieci w wieku szkolnym stają się coraz bardziej ciekawe świata. Patrząc na mojego 6 latka widzę jak zaczyna interesować się nie tylko zabawkami ale od czasu do czasu sięga po encyklopedię, ogląda flagi, piramidy, pyta o historię naszego kraju. Aby ułatwić mu zdobywanie wiedzy postanowiliśmy podarować mu Interaktywną Mapę Polski – Dumel. 

Interaktywna  Mapa Polski, to innowacyjna zabawka która dostarcza wiedzy na temat naszego kraju. Posiada panel dotykowy z aktywnymi ikonkami, pod którymi kryją się informacje dotyczące historii i geografii, a nawet polski hymn – Mazurek Dąbrowskiego! Mapa zawiera aż 450 faktów i pytań dotyczących naszego kraju.

Możemy dowiedzieć się m.in.

  • Gdzie leży dane miasto
  • Jaki ma herb
  • Jaka budowla lub obiekt jest charakterystyczna dla danego miasta
  • Jaka znana osobą urodziła się, zmarła lub mieszkała w mieście
  • Innych ciekawostek dotyczących miasta

Wszystkich informacji udziela nam swoim głosem sympatyczna Kasia Cichopek.

Mapa nie tylko uczy, ale też bawi. W trybie quiz dla najmłodszych dzieci będą musiały wskazać właściwe położenie polskich miast. Trudniejsza wersja testu , zatytułowana Super Quiz, pozwoli całej rodzinie włączyć się w emocjonującą rozgrywkę. Jej celem jest udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytania z zakresu herbów, znanych osób, budowli i polskich miast. Mapę można zawiesić na ścianie albo bawić się nią na podłodze. Najważniejsze, aby było Wam wygodnie! 

Dzięki mapie maluch będzie mógł posłuchać wielu ciekawostek na temat Polski m.in: jak powstało nasze państwo, wejście Polski do Unii Europejskiej, jakie kraje graniczą z Polską i wiele więcej!

Do wyboru mamy trzy tryby zabawy:

  • informacje ogólne
  • quiz dla najmłodszych, poszukiwanie miasta na mapie
  • super quiz – pytania o herby, znane osoby, budowle oraz położenie geograficzne

Mapa zapewnia dziecku naukę geografii, rozwój kreatywności, pamięci i funkcji motorycznych.

Mapa jest fantastyczyym gadżetem, który bawiąc uczy. Polecam ją dla dzieci ciekawych świata, chcących poznawać kraj w którym mieszkają.  Podróżujmy więc po Polsce – na początek palcem po mapie.

Mapa do wydatek rzędu 150 zł. Dostaniecie ją między innymi w empiku i dobrych sklepach z zabawkami.

Dodaj komentarz