Tefal Maestro 75 – mój mały pomocnik w prasowaniu

Obowiązki domowe dotyczą chyba każdego z nas. Coraz częściej stają się one domeną nie tylko Pań ale również Panów. Sprzątanie, gotowanie, pranie a potem stos prasowania odkładany na później. Nie znam nikogo kto lubi prasować, ale w końcu trzeba się tym zająć. Warto mieć wtedy dobrego pomocnika. Ja postawiłam na Tefal Maestro 75 i to właśnie to żelazko chciałabym Wam dzisiaj przedstawić.

zebra (4)

Tefal Maestro 75 to żelazko, które przyciągnęło moją uwagę nie tylko estetycznym wyglądem ale również swoimi parametrami technicznymi.

Ciągły wyrzut pary: 30g/min.
Dodatkowe uderzenie pary: 110g/min.
Prasowanie w pionie
Spryskiwacz
Regulacja pary i temperatury: Ustawienia ręczne
Kolor: czarny
Waga: 1,7kg
Wymiary: 2,2×16,6×14,4cm
Funkcja oczyszczania z kamienia
Rodzaj stopy: nieprzywierająca, ceramiczna
Wypofilowana końcówka stopy
Ciągłe rozprowadzanie pary: końcówka i bok
Ergonomiczny przycisk wyzwalający parę
Stabilna podstawka
Pojemność zbiornika na wodę: 300ml
Funkcja zapobiegająca kapaniu Anti-drip
Automatyczne wyłączanie
Długość przewodu zasilającego: 2,5m

zebra (5)
W zestawie wraz z żelazkiem znajdziemy instrukcję obsługi oraz pojemnik do nalewania wody. Żelazko ma duży wlew wody, dzięki czemu nie mamy problemu z napełnieniem zbiorniczka. Pełen zbiorniczek wystarcza na wyprasowanie dość pokaźnej sterty prania. Żelazko jest bardzo poręczne i wygodne w użytkowaniu.

Testowanie (2)

Powiększona nieprzywierająca stopa wprost ślizga się po prasowanej odzieży umożliwiając szybkie, proste i wydajne prasowanie. Wyprofilowane zakończenie stopki ułatwia prasowanie w trudno dostępnych miejscach takich jak wokół guzików czy kieszeni.

zebra (6)

Mocny wyrzut ciągłego strumienia pary pozwala na nawilżenie i zmiękczenie tkaniny, ułatwiając prasowanie oraz umożliwiając natychmiastowe usunięcie nawet najbardziej uporczywych zagnieceń. Żelazko ma również opcję pionowego wyrzutu pary co gwarantuje wydajne prasowanie w pionie, idealne w przypadku delikatnych tkanin. Stopień wyrzutu pary możemy regulować zgodnie z potrzebą. Można je również całkowicie wyłączyć.

zebra (7)

Długi 2,5 metrowy kabel zapobiega plątaniu się i ciągłemu przestawieniu deski do prasowania w dogodnej dla nas pozycji. W moim przypadku żelazko Tefal Maestro sprawdziło się wprost idealnie. Może prasowanie nie stało się moją ulubioną czynnością ale ten model żelazka z pewnością mi je ułatwia. Z Tefal Maestro nie ma problemu z wyprasowaniem nawet dziecięcych ubranek.  Koszt żelazka to ok 100zł. Niewielka cena za wysoką jakość.

One comment

Dodaj komentarz